♥ AnnaSophia's Biography ♥

26. června 2014 v 13:51 | Dee
Celé jméno: AnnaSophia RobbBarva očí: modrá
Povoláním: herečka, zpěvačkaBarva vlasů: blond
Datum narození: 8.12.1993
Místo narození: Denver, Kolorado, USA
Výška: 157 cm (152 cm?)
Rodiče: Janet Robb, David Robb
AnnaSophia Robb je jedinou dcerou křesťansky založené rodiny interiérové designérky Janet a architekta Davida Robbových. Narodila se 8. prosince 1993 v coloradské metropoli Denveru a trvá na oslovování celým jménem AnnaSophia (sama vyslovuje "Ah-na Sofia"), které nese po své prababičce z matčiny strany Anně Sophii. Po předcích jí koluje v žilách krev anglického, irského, skotského, dánského a švédského původu.

Podle svých vlastních slov, od doby, co si pamatuje, toužila stát se herečkou. Ve velmi raném věku sice začínala s tancem a gymnastikou, ale to ji neodradilo od jejího velkého snu stát se herečkou a v osmi letech začala podnikat kroky vedoucí k tomuto cíli. Požádala rodiče, aby jí pomohli najít agenta. Oslovili místní denverskou talentovou agenturu Big Fish Talent Agency. Současně se přihlásila do šestitýdenního intenzivního hereckého kurzu v Hollywood Showcase Denver, který byl zakončen závěrečnou zkouškou, na kterou byli pozváni agenti a manažeři z Hollywoodu. A AnnaSophia slavila úspěch. Již za tři týdny cestovala s rodiči do Hollywoodu, kde se ráno učila v domácí škole a odpoledne navštěvovala konkurzy. Brzy na to se objevila v reklamě na McDonald's, která se stala jejím odrazovým můstkem.


Nabídky z televize na sebe nenechaly dlouho čekat: v roce 2004 debutovala v epizodní roličce seriálu Drake & Josh a ještě v témže roce přišla nabídka na titulní roli v televizním filmu Americká děvčata: Samantha (Samantha: An American Girl Holiday), ve které musela nosit tmavě hnědou paruku. V roli Samanthy Parkington udělala takový dojem, že jí vynesla nominaci na cenu pro mladé umělce Young Artists Awars pro nejlepší výkon v televizním filmu.

Mezitím AnnaSophia zvládla po třech konkurzech a kamerovém testu úspěšně dosáhnout první filmové hlavní role osamělé dívky "adoptující" toulavého psa ve filmu Waynea Wanga CO ZPŮSOBIL WINN-DIXIE (Because of Winn-Dixie, 2005), která jí vynesla další nominaci na výše zmíněnou cenu. Hned záhy se objevila po boku Johnnyho Deppa v Burtonově KARLÍKOVI A TOVÁRNĚ NA ČOKOLÁDU (Charlie and the Chocolate Factory, 2005). Tato role jí přinesla širokou popularitu, kterou ještě umocnila rolí kouzelné dívky Leslie Burke v MOSTĚ DO ZEMĚ TERABITHIA (Bridge to Terabithia, 2007), kterou dokázala nejen rozplakat publikum, ale sklidila uznání i jako zpěvačka nazpíváním titulní písně "Keep You Mind Wide Open", která se umístila v prestižní americké hitparádě Billboard Hot 100 na 90. místě. Role Leslie ji potěšila už proto, že byla fanynkou knihy, podle které je film natočen a setkala se zde také s Joshem Hutchersonem, se kterým jsou dodnes nejlepšími přáteli. Aby toho nebylo málo, další dvě nominace Young Artists Awards, tentokráte dokázala proměnit v ceny. Že se AnnaSophia nespecializuje pouze na role dívek s andělskou tváří ukázala v hororu KRVAVÁ SKLIZEŇ (The Reaping, 2007), další vynikající výkony podala v dramatech HAVE DREAMS, WILL TRAVEL (2007) a jako dcera opuštěná matkou Charlize Theron v OPRAVDOVÉM ŽIVOTĚ (Sleepwalking, 2008). Dále jsme ji mohli vidět jako dívčí podobu herečky Rachel Bilson v JUMPEROVI (2008) nebo mimozemšťanku Saru ve sci-fi studia Disney ÚTĚK NA HORU ČARODĚJNIC (Race to Witch Mountain, 2009) a v dramatu THE SPACE BETWEEN (2010). Dalším výrazným hereckým milníkem byl pro AnnuSophii film SURFAŘKA (Soul Surfer, 2011), kde ztvárnila skutečnou postavu Bethany Hamilton, surfařky, která přišla po útoku žraloka o ruku.

V roce 2012 zanechala výraznou stopu i ve světě televizních seriálů, titulní rolí v The Carrie Diaries, volně souvisejícím se seriálem Sex ve městě, konkrétně postavou hranou Sarah Jessicou Parker - AnnaSophia hraje její dospívající já. Mezitím se stihla objevit v roli kouzelné Susanny v NEZAPOMENUTELNÝCH PRÁZDNINÁCH (Way Way Back, 2013) a v budoucnu ji uvidíme v očekávaném novém zfilmování fantasy příběhu o Peteru Panovi s jednoduchým pracovním názvem PAN (2014) nebo thrilleru A CONSPIRACY OF JEKYLL ISLAND (2014).

O tom, že se AnnaSophia Robb řadí mezi nejnadějnější herečky mladé hollywoodské generace svědčí ocenění pro nejlepší vycházející hvězdu na MFF v jejím rodném Denveru (2009) či cena "Superstar zítřka" na Young Hollywood Awards (2013).

V roce 2012 AnnaSophia oznámila, že byla přijata na Stanfordskou univerzitu, nástup však pro pracovní vytíženost odložila. Studuje také francouzštinu. Mezi její koníčky patří tanec, rafting, snowboarding, zpěv a četba (preferuje historickou beletrii a fantasy), je fanynkou skupiny Black Eyed Peas. Je aktivní v boji za lidská práva a ochranu zvířat i životního prostředí. Kromě herectví má zkušenosti s modelingem - v roce 2005 se stala tváří značky oblečení Trad, podílela se také na navrhování módních kolekcí. V roce 2009 jsme měli možnost AnnuSophii vidět i v Česku na zlínském MFF filmů pro děti a mládež, kam přijela představit film Útěk na Horu čarodějnic.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama